Booking.com

RYANAIR: Ostre cięcie lotów z Polski

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Wtorek, 20 Stycznia 2009
RyanairAż trzynaście tras zniknie z rozkładu lotów Ryanair z i do Polski. Najwięcej po cztery trasy mają stracić Łódź i Szczecin. Dwa połączenia straci Gdańsk, a po jednym Katowice, Poznań i Wrocław.

Połączenia nie znalazły się w letnim rozkładzie lotów Ryanair. Irlandzki przewoźnik skasuje z Łodzi łącznie dziewięć lotów tygodniowo, trzy do East Midlands oraz po dwa do pozostałych trzech miast. Może to przynieść stratę nawet 120 tysięcy pasażerów rocznie.

Loty do East Midlands to jedne z pierwszych, które zostały uruchomione z Łodzi. Do Liverpoolu można latać od kilku sezonów, a połączenia do Shannon i Sztokholmu zostały uruchomione w sezonie zimowym 2008/2009. Rejsy do Shannon likwidowane są z Łodzi już po raz drugi.

Także Szczecin straci cztery trasy. Samoloty irlandzkiego przewoźnika nie będą latać do Birmingham, Bristolu, Liverpoolu i Londynu Luton. W grudniu informowaliśmy już o dwóch pierwszych trasach ze Szczecina.

Dwie trasy ubędą w Gdańsku. Pasażerowie nie polecą do Bristolu i Liverpoolu. W grudniu informowaliśmy o likwidowanych lotach do Bristolu.

Z rozkładu wypadły również połączenia z Katowic do Bristolu, z Poznania do East Midlands oraz z Wrocławia do Bournemouth. 

Wszystkie wspominane loty będą realizowane do końca rozkładu zimowego, czyli do 28 marca 2009 roku.

Czytaj o RYANAIR

PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook