Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


RYANAIR: Gdańsk i Katowice stracą loty do Shannon

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 09 Lutego 2009
RyanairKolejne cięcia w letnim rozkładzie lotów Ryanair. Od 29 marca tanie linie lotnicze Ryanair likwidują połączenia z Gdańska i Katowic do Shannon. Są to następne dwie trasy, z których wycofuje się irlandzki przewoźnik.

Łącznie Ryanair zlikwiduje od sezonu letniego 14 tras z i do Polski. Najwięcej straci Szczecin - cztery połączenia. Podobnie miało być w Łodzi ale władzom lotniska udało się porozumieć z irlandzkim przewoźnikiem i zamiast czterch zlikwidowane zostaną trzy trasy (do rozkładu wróciło połączenie Łódź - Shannon). W Gdańsku Ryanair zrezygnuje z trzech połączeń. Dwa połączenia wypadną w Katowicach, a po jednym w Poznaniu i Wrocławiu.

Likwidacja lotów do Shannon ma z pewnością związek z informacją irlandzkiej linii o poważnych cięciach w tamtejszej bazie. Przewoźnik zapowiedział, że zredukuje liczbę stacjonujących w Shannon samolotów z sześciu do czterech, a liczbę tras z 30 do 25.

Shannon jest kolejnym miastem na Wyspach Brytyjskich z którego Ryanair likwiduje trasy do Polski. Cięcia dotkną też m.in. Bristolu, East Midlands i Liverpoolu.

Z ostatnich informacji wynika, że w sezonie letnim Ryanair będzie obsługiwał trzy trasy z Polski do Shannon (z Krakowa, Łodzi i Wrocławia).

(mm)

Czytaj o RYANAIR

PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook