Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


RYANAIR: Wiosenne straty i zyski w Polsce

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 17 Grudnia 2009
RyanairTanie linie lotnicze Ryanair nie tylko uruchamiają nowe połączenia. W wiosenno-letnim rozkładzie 2010 brakuje kilku obecnie obsługiwanych tras. Na razie są to kierunki na Wyspy i do Skandynawii.

Czy połączenia rzeczywiście znikną z rozkładu pokaże czas. Niejednokrotnie okazywało się, że Ryanair przywracał zawieszone wcześniej loty. Na razie wiadomo, że jedną trasę traci Bydgoszcz, a po dwie Kraków i Łódź. Na niektórych trasach przewoźnik zmieni częstotliwość rejsów.

Według systemu rezerwacyjnego Bydgoszcz miałaby od końca marca 2010 stracić połączenie do East Midlands. Zyska za to loty do Birmingham (od 29 marca). Rzadziej będzie też można latać do Dublina. Zamiast trzech będą dwa loty tygodniowo. Ryanair przywróci też codzienne rejsy do Londynu (teraz 4 w tygodniu).

Gdańsk będzie na plusie. Ryanair nie dość, że zwiększy liczbę połączeń na trasie do Frankfurtu Hahn, to jeszcze uruchomi dwie nowe trasy do Bristolu (od 28 marca) i do Oslo Rygge (od 31 marca).

W Katowicach jedyna zmiana Ryanaira to zwiększenie częstotliwości lotów do Birmingham, z dwóch do czterech rejsów w tygodniu.

Najwięcej nowych połączeń irlandzkiej linii zyska Kraków. W rozkładzie wiosenno-letnim znalazły się nowe trasy do: Alicante (od 30 marca), Brukseli Charleroi (od 31 marca), Leeds (od 25 marca), Malagi (od 23 czerwca), Oslo Rygge (od 31 marca), Pizy (od 3 kwietnia) i do Trapani (od 4 maja). Jednocześnie Ryanair rezygnuje z połączeń do Oslo Torp i do Shannon. Rzadziej też będzie można latać do East Midlands i Sztokholmu Skavsta (dwa zamiast trzech rejsów tygodniowo). O jeden lot tygodniowo więcej będzie za to na trasach do Birmingham i Liverpoolu. Codziennie można będzie również polecieć do Mediolanu Bergamo (teraz cztery rejsy w tygodniu).

Łódź straci dwie trasy: do Oslo Torp i Shannon. Dwa zamiast trzech lotów zaplanowano do Dublina. W ofercie pojawiło się nowe połączenie do Liverpoolu (od 29 marca). Codziennie będzie można polecieć do Londynu (teraz pięć lotów w tygodniu).

Do Poznania wraca połączenie do Barcelony Reus (od 29 marca). Zwiększona zostanie również liczba rejsów do Londynu Stansted (10 tygodniowo). Z dwóch do trzech połączeń wzrośnie częstotliwość na trasach do Dublina, Barcelony Girony i Liverpoolu.

W Rzeszowie jedyną zmianą jest powrót codziennych lotów do Londynu Stansted.

Natomiast ze Szczecina będzie można polecieć do Dusseldorfu Weeze (od 31 marca). Do Londynu będzie się można wybrać nie trzy, a cztery razy w tygodniu.

Trzy nowe trasy pojawią się we Wrocławiu: Bolonia (od 30 marca), Malaga (od 24 czerwca) i Oslo Rygge (od 30 marca). Częściej będzie też można polecieć do Glasgow Prestwick (trzy zamiast dwóch lotów), a rzadziej do Liverpoolu (dwa zamiast trzech lotów).

(mm)

SPRAWDŹ NOWE I LIKWIDOWANE POŁĄCZENIA Z I DO POLSKI

Czytaj o RYANAIR

TAGI: ryanair
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook