www.latajznami.pl
  Home lotniska Aktualności lotniska WIZZ AIR: 11 mln pasażerów w 2011 roku
BINGO AIRWAYS: Pierwszy lot z pasażerami   ·   LOT: Oddaj swoje imię dla Embraera   ·   Colombo, Sydney, Bangkok, Malediwy od 2 205 PLN   ·   Bilety rodzinne czyli tańsze latanie w OLT EXPRESS   ·   CZEKAMY NA TWOJE INFORMACJE - latajznami@latajznami.pl
Twitter
Facebook
Wtorek, 22 Maja 2012.


 

Fly4Photo



WIZZ AIR: 11 mln pasażerów w 2011 roku

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 05 Stycznia 2012
Wizz Air11 mln pasażerów przewiozły tanie linie lotnicze Wizz Air w 2011 roku. To o 15 procent więcej niż w roku 2010. Średni współczynnik obłożenia miejsc w samolotach wyniósł 84 procent.


Wizz Air ma w Polsce pięć baz, a sześciu
realizuje loty. fot.: Wizz Air

W Polsce z usług niskokosztowego przewoźnika skorzystało 4,2 mln pasażerów, o 2 procent więcej niż w roku 2010. Linia oferuje z Polski 77 tras, z lotnisk w Gdańsku, Katowic, Łodzi, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Wiosną Wizz Air uruchomi kolejne połączenia z Warszawy do Stavanger oraz z Gdańska do Haugesund i Trondheim. W warszawskiej bazie przewoźnika pojawi się czwarty samolot.

- Pomimo wyzwań jakie stawia makroekonomiczne środowisko, Wizz Air odnotował 15 procentowy wzrost w 2011, co jest jednym z najlepszych wyników na europejskim rynku lotniczym. Wizz Air jest liderem tworzenia wysokiej jakości za niską cenę, czyniąc podróże lotnicze przystępne cenowo, a jednocześnie atrakcyjne dla coraz większej liczby osób każdego roku. W 2012 będziemy kontynuować rozwój naszej działalności, również wchodząc na nowe rynki oraz dodając nowe lotniska do naszej siatki połączeń - powiedział Jozsef Varadi, Prezes Wizz Air.

W 2011 roku linia otworzyła trzy nowe bazy operacyjne - w Belgradzie (Serbia), Wilnie (Litwa) i Tirgu Mures (Rumunia). Obecnie samoloty tego stacjonują na 15 lotniskach, oferując ponad 200 tras w całej Europie.

Firma zatrudnia 1,5 tys. osób w Polsce, Bułgarii, Rumunii, Czechach, Serbii, Szwajcarii oraz na Węgrzech, Ukrainie i Litwie. Dodatkowo, firma tworzy około 11 tys. miejsc pracy w przedsiębiorstwach, które obsługują, współpracują z Wizz Air.

Źródło: Wizz Air

Czytaj o WIZZ AIR

TAGI: Wizz Air
PODZIEL SIĘ:
Twitter
Facebook
HomeAktualnościPromocjeTanie lotyRozkład lotówLotniskaLinie lotniczeW podróżyNowe loty

Czy wiesz, że...
Największy samolot pasażerski na świecie - Airbus A380 można opróżnić w 80 sekund.
Czytaj CIEKAWOSTKI

Reklama : O nas : Kontakt

Wczasy

Latajznami.pl to:  bilety lotnicze i tanie latanie U nas kupisz bilety na: tanie linie i tanie loty oraz znajdziesz najlepsze promocje lotnicze

W ofercie Wizz Air bilety Ryanair bilety LOT bilety Lufthansa i na pozostałe tanie linie lotnicze a także inne

linie lotnicze oferujące tanie przeloty.