Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Nowa klasa biznes w Boeingach 777 Emirates [ZDJĘCIA]

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Niedziela, 11 Marca 2018

Linie Emirates zaprezentowały nową kabinę klasy biznes w samolotach Boeing 777-200LR z nowymi, szerszymi fotelami. Po raz pierwszy jest to układ 2-2-2. Przewoźnik zainwestował ponad 150 mln dolarów w modernizację swoich dziesięciu Boeingów 777-200LR.

W zmodernizowanych samolotach zastosowano konfigurację dwuklasową, która mieści 38 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes i 264 miejsca w klasie ekonomicznej. O ile nowe siedzenia w klasie biznes Emirates nie różnią się budową ani kształtem od poprzednich, są za to o 5 centymetrów szersze, zapewniając wygodniejszą podróż. Fotele zachowały wykończenie w kolorze szampańskim i wzór w romby wyszyty na pokryciu wykonanym z naturalnej skóry oraz ergonomiczne zagłówki wprowadzone w najnowszych Boeingach 777 Emirates w listopadzie.

Odległość między fotelami w klasie biznes wynosi 72 cale (ok. 182 cm), a ponadto można rozłożyć je do pełnej pozycji leżącej. Fotel został także wyposażony w ekran dotykowy do regulacji położenia i sterowania systemem rozrywki pokładowej, możliwość regulacji oświetlenia, przegrody między siedzeniami, miejsce na obuwie, podnóżek i podręczny barek.


Nowa klasa biznes w samolotach Boeing 777-200LR linii Emirates. Fot.: Emirates

Znad środkowego rzędu foteli zostały usunięte schowki bagażowe. W kabinie znajdują się elektroniczne okna i system rozrywki pokładowej z największymi ekranami dostępnymi w klasie biznes o przekątnej 23 cali.

Ponadto kabinę ozdabia charakterystyczny dla najnowszych samolotów Emirates motyw artystyczny drzewa z gatunku prosopis cineraria uznawanego za drzewo narodowe Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Nowa kabina klasy biznes została także wyposażona we wspólną przestrzeń wypoczynkową, dostępną jedynie w samolotach Boeing 777-200LR. W minisalonie na pasażerów czekają przekąski w postaci chrupek, kanapek i owoców oraz napoje, którymi mogą częstować się w trakcie lotu.


Wspólna przestrzeń wypoczynkowa w samolotach Boeing 777-200LR linii Emirates. Fot.: Emirates

Odnowione zostały także fotele w klasie ekonomicznej na pokładzie samolotów 777-200LR, zgodnie z obecną jasnoszarą i niebieską kolorystyką kabiny. Ergonomiczne siedzenia zostały wyposażone w zagłówki z naturalnej skóry, których elastyczne panele boczne można regulować w pionie dla maksymalnej wygody. Pasażerowie mają do dyspozycji 3 tysiące kanałów w systemie rozrywki pokładowej oferującym 600 filmów, przeszło 200 godzin programów telewizyjnych i tysiące utworów muzycznych każdego miesiąca. We wszystkich klasach jest także dostęp do Internetu bezprzewodowego i telewizji na żywo.

Pierwszy lot Boeinga 777-200LR w nowej konfiguracji odbył się 6 marca do Fort Lauderdale. Będzie to pierwszy z dziesięciu samolotów, które zostaną zmodernizowane w tym roku. Odnowione Boeingi 777-200LR pojawią się na kilku trasach, w tym do ostatniego kierunku zapowiedzianego przez Emirates – Santiago w Chile.


Odnowiona klasa ekonomiczna w samolotach Boeing 777-200LR Emirates. Fot.: Emirates

Źródło: Emirates

TAGI: Emirates, Boeing, loty Emirates, B777, klasa biznes
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook