Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Po raz pierwszy 3 mln pasażerów na lotnisku we Wrocławiu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 14 Listopada 2018

To historyczne wydarzenie dla wrocławskiego lotniska. Jeszcze nigdy dotąd nie osiągnęło takiej liczby podróżnych w jednym roku. W niecałe 12 miesięcy z portu skorzystało 3 miliony pasażerów.

Trzymilionowym pasażerem okazał się Pan Karol, który liniami Air France podróżował z Meksyku na paryskie lotniska Charles’a de Gaulle’a, a stamtąd do Wrocławia. Od przewoźnika otrzymał voucher na podróż do Paryża.

Według prognoz w całym 2018 roku lotnisko we Wrocławiu obsłuży ok. 3,28 mln pasażerów, co będzie oznaczało wzrost o ponad 15% w porównaniu do 2017 roku.

– Te liczby wymiernie obrazują dynamikę rozwoju portu, za nami jest m.in. znakomite lato. Przypomnę przy tym, że ten rok, mimo osiągnięcia trzech milionów pasażerów, nie jest nadzwyczajny, lecz wpisuje się w nasze długoterminowe prognozy. Liczba obsłużonych podróżnych wzrasta systematycznie co roku – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

REZERWUJ LOTY Z WROCŁAWIA

Większość podróżnych korzystających z wrocławskiego lotniska to Dolnoślązacy, ale coraz więcej pasażerów przyjeżdża też z innych regionów. Do niedawna najwięcej z nich pochodziło z Opolszczyzny, jednak jeśli przyjrzymy się najbardziej aktualnym danym, to okazuje się, że dziś na pierwszym miejscu są Wielkopolanie (ok. 9% ogółu podróżnych). Z Opolszczyzny pochodzi 8% pasażerów, a na kolejnych miejscach znajdują się województwa śląskie i łódzkie.

Przez ostatni rok we Wrocławiu przybyły cztery nowe kierunki sieciowe. To przede wszystkim połączenie Air France na główne lotnisko Paryża, uruchomione pod koniec maja. Wcześniej Swiss Airlines wprowadziły połączenie do Zurychu, a linie Eurowings (należące do Lufthansy) uruchomiły rejsy do Stuttgartu. Z kolei od 25 lutego 2019 r. wystartuje nowe połączenie do Brukseli, wprowadzane przez flagowe belgijskie linie Brussels Airlines.


Po raz pierwszy w historii lotnisko we Wrocławiu obsłużyło w jednym roku kalendarzowym 3 mln pasażerów. Fot.: PL Wrocław

Źródło: Port Lotniczy Wrocław

TAGI: Wrocław, Paryż, Air France, lotnisko Wrocław, loty z Wrocławia, loty Wrocław
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook