Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


LOT wraca do Bejrutu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 15 Listopada 2018

Polskie Linie Lotnicze LOT wracają na trasę Warszawa - Bejrut. Będzie to 105. trasa w siatce przewoźnika. Sezonowe połączenie ruszy w czerwcu 2019 r.

Pierwszy lot na trasie Warszawa - Bejrut zaplanowano na 14 czerwca 2019 r. Rejsy będą realizowane do 15 września 2019 r. W czerwcu i wrześniu cztery razy w tygodniu, a w lipcu i sierpniu pięć razy. Połączenia będą wykonywane samolotem Embraer 195, który w zależności od wersji posiada na pokładzie od 112 do 118 miejsc dla pasażerów.

To czy połączenie zostanie utrzymane także na zimę, będzie zależało od zainteresowania pasażerów i wyników przewozowych w okresie letnim.

Przewidywany czas lotu to 3 godz. 25 minut z Warszawy do Bejrutu i 3 godz. 40 minut z Bejrutu do Warszawy. Samolot będzie startował z Lotniska Chopina o godz. 22:30, i wyląduje w Bejrucie o 2:55 czasu lokalnego. Rejs powrotny będzie rozpoczynał o godz. 3:50 lokalnego czasu, a w Warszawie samolot wyląduje o 6:30.

REZERWUJ LOTY WARSZAWA - BEJRUT

Uruchomienie połączenia przewoźnik motywuje zwiększającym się w ostatnich latach ruchem do Libanu z Europy. Rozkład został skonstruowany w ten sposób, żeby umożliwić dogodny czas przesiadek w Warszawie w drodze do portów w Europie Zachodniej, Północnej i na Bałkanach. LOT upatruje szansy w ograniczonej obecnie ofercie rejsów do Libanu z Europy Środkowo-Wschodniej innych przewoźników.

W minionych latach LOT woził już pasażerów do Bejrutu, ale tamto połączenie zostało zawieszone. Połączenie kierowane jest dla ruchu turystycznego i biznesowego. Liban charakteryzuje się na tle państw regionu stabilną sytuacją polityczno-ekonomiczną. Między Polską a Libanem obowiązują przepisy niewymagające wcześniejszego występowania o wizę (pieczątkę wjazdową otrzymuje się na lotnisku).


Latem 2019 r. LOT ponownie uruchomi loty Warszawa - Bejrut. Fot.: Latajznami.pl

Źródło: LOT

TAGI: lot, Warszawa, Bejrut, Liban, loty do Libanu, loty Warszawa Bejrut, loty do Bejrutu
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook