Booking.com

Ryanair otworzył bazę w Katowicach. 12 nowych tras

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Wtorek, 29 Października 2019

12 nowych tras i baza Ryanair w Katowicach. Przewoźnik oficjalnie uruchomił ją na śląskim lotnisku. Łącznie pasażerowie mogą wybierać z 18 tras, które obsługuje irlandzka linia.

Taką ofertę Ryanair przygotował w Katowicach na sezon zimowy 2019/2020. Wśród 18 tras jest aż 12 nowych. Przewoźnik planuje, że w tym roku w Katowicach obsłuży 1,25 mln pasażerów.

W Katowice Airport stacjonować będą dwa samoloty Boeing 737-800. Maszyny obsłużą nowe loty do Bolonii, Brindisi, Cork, Dortmundu, Goteborga, Katanii, Kolonii, Kijowa, Manchesteru, Odessy, Oslo i Pafos.

REZERWUJ LOTY RYANAIR Z KATOWIC

- Uruchomienie bazy linii lotniczej Ryanair to ważne wydarzenie w historii Katowice Airport. Cieszymy się, że największy niskokosztowy przewoźnik w Europie rozwija swoją działalność w Pyrzowicach, doceniając potencjał rynku wylotowego. W rozkładzie „zima 2019/2020” linia oferuje rekordowe 18 kierunków z Pyrzowic. Rozwój Ryanaira pozytywnie wpłynie na wzrost liczby pasażerów obsługiwanych w Katowice Airport, co przyczyni się do prognozowanego, rekordowego wyniku w 2020 r. Jest także korzystny dla pasażerów, ponieważ zdecydowanie zwiększa konkurencję w segmencie przewozów niskokosztowych. Wierzmy, że uruchomienie bazy, to początek dynamicznego rozwoju Ryanaira na naszym lotnisku i już w przyszłym roku, będziemy mogli poinformować o kolejnych nowych połączeniach w siatce tej linii z Pyrzowic - powiedział prezes zarządu GTL, Artur Tomasik.


Otwarcie bazy Ryanair w Katowicach. Fot.: Ryanair

Źródło: Ryanair

TAGI: Katowice, ryanair, tanie loty
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook