Booking.com

Kolejna, nowa trasa LOTu do USA

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 30 Grudnia 2019

W siatce połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT pojawia się kolejne amerykańskie miasto. Będzie to już 10. połączenia polskiego przewoźnika łączącego Polskę ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej.

Tym nowym połączeniem będą loty Warszawa - Waszyngton. Pierwszy lot planowany jest 2 czerwca 2020 roku. Rejsy do stolicy USA będą realizowane trzy razy w tygodniu samolotami Boeing 787 Dreamliner.

Podróż potrwa ponad 9 godzin, a samolot pokona ponad 7 tys. km. Loty z Warszawy planowane są we wtorki, piątki i niedziele. Wylot z Lotniska Chopina o 16:50 (lądowanie w Waszyngtonie o 20:30). W drogę powrotną samoloty wyruszać będą również we wtorki, piątki i niedziele o 22:25. Lądowanie w Warszawie planowane jest o 13:25 następnego dnia.

REZERWUJ LOTY WARSZAWA - WASZYNGTON

- Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Waszyngtonu od dawna było na naszej „krótkiej liście”. Podczas dokładnych analiz biznesowych zwróciliśmy uwagę nie tylko na sam fakt połączenia stolic Polski i USA, ale także rokrocznie rosnący potencjał turystyczny i biznesowy tego połączenia. Ponadto dotychczas Europa Środkowa i Wschodnia nie miały tak dogodnego połączenia do Waszyngtonu. Nowe połączenia do USA są trzonem naszej strategii i na pewno ogłaszając teraz loty do Waszyngtonu, nie mówimy ostatniego słowa - mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Dla LOT-u nie bez znaczenia dla decyzji o ogłoszeniu w tym roku kolejnego połączenia do USA jest też fakt, że 11 listopada Polska została włączona do Programu Ruchu Bezwizowego. Osoby posiadające wizę mogą dalej podróżować do USA na podstawie wizy B1/B2 do czasu jej wygaśnięcia. Podróżni, którzy nie mają jeszcze wizy, mogą teraz łatwo ubiegać się online o możliwość wjazdu do USA poprzez Elektroniczny System Autoryzacji Podróży (ESTA) pod adresem: esta.cbp.dhs.gov. Autoryzacja ESTA kosztuje 14 dol., jest ważna przez dwa lata, a proces jej uzyskania jest bardzo sprawny. W przypadku pozytywnej weryfikacji udzielana jest w ciągu maksymalnie 72 godz. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej ambasady pod adresem: pl.usembassy.gov 


2 czerwca 2020 r. LOT uruchomi loty Warszawa - Waszyngton. Fot.: Latajznami.pl

Źródło: LOT

TAGI: lot, Boeing
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook