Booking.com

To ma być największy rozkład Ryanair z Poznania

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Piątek, 14 Lutego 2020

Ryanair i Port Lotniczy Poznań ogłaszają największy w historii rozkład lotów na lato 2020. Na lotnisku będą bazowały cztery samoloty irlandzkiej linii.

W porównaniu z sezonem letnim 2019 Ryanair będzie miał siedem nowych tras z Poznania. To już wcześniej zapowiedziane loty do Lwowa, Odessy, Pafos i Podgoricy. Pozostałe trzy trasy to obsługiwane od sezonu zimowego 2019/2020 rejsy do Budapesztu, Charkowa i Paryża. Wszystkie trasy poza Pafos będą obsługiwane po dwa razy w tygodniu.

Łącznie Ryanair latem 2020 roku będzie obsługiwał 26 tras z Poznania. Linia przewiezie 1,1 mln pasażerów. Latem 2020 roku Ryanair zaoferuje także sezonowe kierunki takie jak Ateny (2 tyg.), Barcelona (2 tyg.), Billund (2 tyg.), Korfu (2 tyg.), Rzym (2 tyg) oraz Zadar (2 x tyg.).

REZERWUJ LOTY Z POZNANIA

- Podczas inauguracji bazy Ryanair w październiku 2017 roku, przewoźnik zapowiedział, że ekonomiczny sens mają tylko te lotniska, gdzie są zbazowane minimum trzy samoloty. Ryanair potrzebował zaledwie dwóch lat, żeby plan ten zrealizować z naddatkiem. Od sezonu lato 2020 na poznańskim lotnisku mamy bazę z czterema samolotami tego przewoźnika! Jest to nie tylko prestiżowa informacja, ale pozwala ona na mocne uniezależnienie się poznańskiej Ławicy od trendów europejskich, czy ogólnoświatowych – patrz problem B737Max oraz spadek dynamiki wzrostu. Właśnie dzięki inwestycji wartej ponad 400 mln USD dziś mamy dużo większy wpływ na kierunki oferowane przez przewoźnika, a decyzje odnośnie poznańskiego rynku w większym stopniu będą odzwierciedleniem wyników w Poznaniu, a nie tego, co się dzieje poza nim. Jesteśmy przekonani, że nowe kierunki, które miały już swój debiut w czwartym kwartale roku 2019 do Budapesztu, Paryża Beauvais, Charkowa i Odessy oraz te, które już za moment będą do dyspozycji naszych pasażerów do Podgoricy oraz Pafos i powrót Lwowa oraz Barcelony, będą spełniać stale rosnące oczekiwania pasażerów naszego regionu i wpiszą się na długo do naszego rozkładu lotów. Teraz to i więcej na Ławicy, a wszystko w rękach mieszkańców Poznania i Wielkopolski - powiedział Grzegorz Bykowski, Wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań – Ławica.


14 lutego 2020 r. Ryanair ogłosił największy w historii rozkład lotów z lotniska w Poznaniu. Fot.: Ryanair

Źródło: Ryanair

TAGI: ryanair, Poznań Ławica, Budapeszt, Charków, Paryż, Pafos, Podgorica, Odessa, Lwów, Węgry, Ukraina, Francja, Cypr, Czarnogóra, loty, tanie loty
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook