Booking.com

Grupa Lufthansa przedłuża loty repatriacyjne

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 16 Kwietnia 2020

Przewoźnicy należący do Grupy Lufthansa przedłużają termin lotów repatriacyjnych. Ma to związek z obowiązującymi krajowymi i międzynarodowymi ograniczeniami w podróżowaniu.

Nowy termin, do kiedy będą realizowane loty repatriacyjne przez przewoźników Grupy Lufthansa, to 17 maja 2020 roku. Jak informuje Lufthansa Group w okresie do 17 maja kolejne loty będą odwoływane, a pasażerowie będą informowani o zmianach.

Lufthansa zapowiada, że ze względu na niski popyt, do 15 lotów tygodniowo ograniczona zostanie obsługa tras długodystansowych. Będą to po trzy loty w tygodniu z Frankfurtu do Newark, Chicago, Sao Paulo, Bangkoku i Tokio. Zawieszone zostaną za to loty do Montrealu. Poza tym niemiecki przewoźnik będzie oferował do 36 połączeń dziennie z Frankfurtu do najważniejszych miast w Niemczech i Europie oraz cztery codzienne połączenia z Monachium do miast w Niemczech.

Linie Swiss będą oferować trzy loty w tygodniu do Newark z Zurychu i Genewy. Mniej będzie też lotów krótko i średniodystansowych do miast w Europie.

Także Eurowings w szczątkowej wersji będzie oferował pasażerom loty z Dusseldorfu, Hamburga, Stuttgartu i Kolonii do miast w Niemczech i Europie.

Ograniczenia objęły również linie Austrian Airlines, które co najmniej do 17 maja 2020 roku nie będą realizować połączeń rozkładowych. Przewoźnik obsługuje loty specjalne - repatriacyjne i cargo.


Grupa Lufthansa przedłuża loty repatriacyjne do 17 maja 2020 r. Fot.: Lufthansa

Źródło: Grupa Lufthansa

TAGI: Lufthansa, Austrian Airlines, Swiss, Eurowings, covid-19, koronawirus, loty, loty repatriacyjne
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook