Booking.com

O 32 procent mniej pasażerów w Modlinie

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 23 Kwietnia 2020

W pierwszym kwartale 2020 roku lotnisko Warszawa Modlin odprawiło mniej pasażerów niż rok wcześniej. To efekt epidemii Covid-19 przez którą wstrzymano ruch lotniczy.

Od stycznia do końca marca 2020 roku lotnisko w Modlinie obsłużyło 489 232 pasażerów. Rok wcześniej było ich o 32 procent więcej. O 27 procent do 3 689 spadła liczba operacji lotniczych.

Aktualnie na lotnisku bazuje 6 samolotów Ryanair, które odbywają cykliczne loty techniczne. Od początku kwietnia przewoźnik rozpoczął przewozy cargo, dostarczając do Polski – wykorzystując Lotnisko Warszawa/Modlin - ładunki ze sprzętem medycznym i ochronnym.

Sezon letni 2020 roku na Lotnisku Warszawa/Modlin miał być rekordowy pod względem liczby obsłużonych pasażerów. - Na początku roku liczyliśmy, że najbliższy czas będzie wyjątkowy, że znikną przeszkody, które powstrzymują rozwój naszego portu i będziemy mogli odpowiedzieć na coraz większe zapotrzebowanie przewoźników i touroperatorów. Planowaliśmy także huczne obchody związane ze 100-leciem Bitwy Warszawskiej, tak mocno związanej z terenem, na którym leży nasz port lotniczy – mówi Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. - Dziś jednak najważniejsze jest przetrwanie lotniska, które tnie koszty, zawiesza inwestycje i oszczędza na wszystkich wydatkach. Zredukowaliśmy też w porozumieniu z pracownikami pensje, by móc chronić ich miejsca pracy. Wsparcie wspólników w tym ciężkim dla całej branży czasie, a także zaliczenie lotniska do grupy portów objętych pomocą rządową to obecnie priorytetowe sprawy. Wierzymy, że Rada Ministrów i Ministerstwo Infrastruktury zdają sobie sprawę z kluczowego znaczenia naszego lotniska dla Mazowsza i nie wykluczą ze wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej – dodaje Prezes Chorzewski.


Wnętrze terminala pasażerskiego lotniska Warszawa Modlin . Fot.: Latajznami.pl

Źródło: Lotnisko Warszawa Modlin

TAGI: Warszawa Modlin
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook