Booking.com

Jak długo nie polecą samoloty LOTu?

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 30 Kwietnia 2020

Polskie Linie Lotnicze LOT po raz kolejny przedłużyły zawieszenie rejsów. Samoloty nie będą latać zarówno na trasach krajowych jak i międzynarodowych.

Przewoźnik poinformował, że w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, przedłuża zawieszenie lotów do 31 maja 2020 roku. Dotyczy to wszystkich rejsów pasażerskich.

LOT informuje również, że zmodyfikował dotychczasową politykę wymiany biletów. Elastyczna możliwość zarządzania rezerwacją obejmuje teraz ułatwienia takie, jak wykorzystanie wartości biletu w postaci vouchera, możliwość zaplanowania podróży w innym terminie, czy możliwość zmiany trasy podróży. Czas na podjęcie decyzji został wydłużony do 12 miesięcy od daty zakupu biletu. Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie lot.com.

Przewoźnik zaznacza jednak, że ze względu na bardzo dużą liczbę napływających zgłoszeń i wydłużony czas oczekiwania, do dyspozycji pasażerów oddał elektroniczny formularz, umożliwiający samodzielną rejestrację zgłoszenia. Zmian w rezerwacji można także dokonywać za pośrednictwem Contact Centre LOT oraz u agenta, u którego został zakupiony bilet.

Decyzja Zarządu PLL LOT odwołująca loty do 31 maja 2020 r. podyktowana jest przede wszystkim licznymi ograniczeniami w zakresie ruchu biznesowo-turystycznego, obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej i innych krajów, w tym m.in. restrykcyjnymi obostrzeniami nakładanymi na podróżnych z zagranicy.

Przewoźnik obserwuje zmieniające się regulacje lokalne i międzynarodowe w zakresie otwierania granic i uruchamiania infrastruktury koniecznej do obsługi ruchu lotniczego. Na bieżąco szacuje potencjał dla wznowienia połączeń pasażerskich i tworzy scenariusze związane z popytem na konkretne kierunki podróży. Jak czytamy w komunikacie w związku z niestabilną sytuacją na rynkach międzynarodowych i intensywnymi działaniami prewencyjnymi w zakresie COVID-19, jest jeszcze za wcześnie na wskazywanie konkretnych terminów wznowienia połączeń pasażerskich PLL LOT.

Jednocześnie w ramach procedur wewnętrznych, PLL LOT pracuje nad nowymi standardami bezpieczeństwa, obowiązującymi w przypadku wznowienia lotów. Analizowane scenariusze obejmują 
m.in. wprowadzenie zasady „social distancing” na pokładach samolotów LOTu. Po uwagę brane są także dodatkowe wytyczne związane z zabezpieczeniem załóg pokładowych czy monitorowaniem stanu zdrowia pasażerów, oparte 
na rekomendacjach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Agencji ds. Bezpieczeństwa Lotniczego EASA oraz procedurach przygotowanych i z powodzeniem wdrożonych w ramach operacji #LOTdoDomu.


LOT poinformował o kolejnym terminie dot. wstrzymania rejsów. Fot.: Latajznami.pl

Źródło: LOT

TAGI: lot, covid-19, koronawirus, odwołany lot
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook