Booking.com

Nowa trasa Wizz Air z Polski poza Europę

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Niedziela, 03 Maja 2020

Wizz Air uruchomi loty z Polski do Abu Dhabi. Pierwszy rejs jeszcze w tym roku. Nowe połączenie zyska jedno lotnisko w Polsce. Zobacz które.

Tanie linie lotnicze Wizz Air poinformowały, że uruchomi pierwsze europejskie, niskokosztowe loty do Abu Dhabi. Wśród pięciu tras jest jedna z Polski. Do Abu Dhabi będzie można polecieć z Katowic. Pierwszy lot planowany jest we wrześniu 2020 roku.

Loty z Katowic do Abu Dhabi realizowane będą od 15 września we wtorki i soboty. W sezonie zimowym 2020/2021 w poniedziałki i piątki. Ceny biletów zaczynają się od 59,99 euro za lot w jedną stronę.

Poza tym Wizz Air wystartuje z połączeniami do Abu Dhabi z Budapesztu i Bukaresztu (oba w czerwcu 2020 r.) oraz z Kluż-Napoki i Sofii (we wrześniu 2020 r.).

REZERWUJ LOTY KATOWICE - ABU DHABI

To ogłoszenie stanowi uzupełnienie umowy z marca, na mocy której Wizz Air Abu Dhabi jest lokalną linią lotniczą z bazą w Abu Dhabi we współpracy z ADQ oraz Wizz Air. To pierwsza linia lotnicza z grupy Wizz Air z siedzibą poza Europą. Ma rozpocząć działalność jeszcze w tym roku.

Zakłada się, że rozwój Wizz Air będzie skoncentrowany na uruchamianiu tras na rynkach, na których WIZZ już intensywnie działa, czyli w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Zachodniej, a także na subkontynencie indyjskim, Bliskim Wschodzie i Afryce, w dłuższej perspektywie.

- Nowe trasy Wizz Air do Budapesztu, Bukaresztu, Klużu-Napoki, Katowic oraz Sofii to wyraz naszego zaangażowania w łączenie Abu Dhabi z najbardziej popularnymi miejscami na świecie. Są odzwierciedleniem odporności branży i jej zdolności do dalszej realizacji śmiałych planów, które pobudzą popyt konsumentów i doprowadzą do trwałego ożywienia rynku lotniczego. Witamy Wizz Air z otwartymi ramionami i przygotowujemy się do realizacji ekscytujących planów przewoźnika w Abu Dhabi. Odwiedzający z Węgier, Rumunii, Polski i Bułgarii mogą korzystać z naszego nowoczesnego terminalu i doświadczać wyjątkowej arabskiej gościnności zanim wyruszą na zwiedzanie tętniącej życiem stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Abu Dhabi - powiedział Shareef Al Hashmi, p.o. dyrektora generalnego firmy Abu Dhabi Airports.

- Dzisiejsze ogłoszenie stanowi podstawę długoterminowych planów oferowania niskich taryf w połączeniu z wysoką jakością obsługi na pokładzie dla coraz większej liczby klientów w Abu Dhabi. Cieszę się, że w czerwcu rozpoczniemy naszą działalność na międzynarodowym lotnisku w Abu Dhabi, w przypadku zniesienia zakazu podróży, łącząc stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich z pięcioma głównymi miastami Europy Środkowo-Wschodniej: Budapesztem, Bukaresztem, Klużem-Napoką, Katowicami oraz Sofią. Jesteśmy przekonani, że nasi pasażerowie docenią wygodny harmonogram lotów, łatwy w obsłudze system rezerwacji online oraz szeroki wybór możliwości podróżowania z Wizz Air. Misja Wizz Air świetnie wpisuje się w zróżnicowaną strategię ekonomiczną Abu Dhabi – stale stymulujemy ruch tworząc popyt z korzyścią dla różnorodności turystycznej i gospodarczej Abu Dhabi. Z niecierpliwością czekamy na pasażerów na pokładach samolotów naszej młodej, zielonej i superwydajnej floty, mając jednocześnie na uwadze zdrowie i samopoczucie naszych pasażerów i załogi - dodał József Váradi, prezes Wizz Air Holdings.


15 września 2020 r. Wizz Air uruchomi loty Katowice - Abu Dhabi. Fot.: Wizz Air

Źródło: Wizz Air

TAGI: Wizz Air, Katowice, Abu Dhabi, ZEA, loty do ZEA
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook