Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Najszybszy dojazd na lotnisko we Wrocławiu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 16 Listopada 2017

WRO Airport Express Bus będzie jeździł z lotniska we Wrocławiu do centrum miasta. Ma to być najszybsze połączenie pomiędzy tymi miejscami.

Połączenie autobusowe WRO Airport Express Bus zostanie uruchomione 6 grudnia 2017 r. przez Polbus PKS.

WRO Airport Express wyruszy z nowego Dworca Wrocław przy ul. Suchej. Po drodze zatrzyma się na pl. Dominikańskim. Pierwszy kurs z dworca na lotnisko planowany jest o godz. 3.20, a ostatni o godz. 23.30. Z lotniska na dworzec pierwszy odjazd planowany jest na godz. 4.10, ostatni - w kierunku centrum - na godz. godz. 1.00.

Autobusy Mercedes Benz Tourino kursować będą średnio co 50 minut. Jeżeli połączenie spotka się z dużym zainteresowaniem, planowane jest podwojenie częstotliwości kursowania autobusów w godzinach szczytu (średnio co 25 minut). Szacowany czas przejazdu wyniesie około 30 minut.

Obecnie na wrocławskie lotnisko można dojechać komunikacją miejską - autobusem linii 106 lub nocną linią 206. Pasażerowie korzystający  z własnego  transportu mają do dyspozycji wygodne parkingi z 3 tysiącami miejsc postojowych. Od stycznia do października 2017 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył 2,45 mln pasażerów. Dla porównania w całym, rekordowym 2016 roku było to 2,42 mln podróżnych.


Od 6 grudnia 2017 r. WRO Airport Express Bus będzie jeździł między lotniskiem a centrum Wrocławia. Fot.: PL Wrocław / Polbus

Źródło: Port Lotniczy Wrocław

TAGI: lotnisko Wrocław, Wrocław airport, dojazd lotnisko Wrocław, dojazd na lotnisko Wrocław, transfer lotniskowy, transfery lotniskowe, transfer lotnisko Wrocław
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook