Booking.com

15,5 miliona pasażerów na Lotnisku Chopina

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Piątek, 22 Grudnia 2017

Lotnisko Chopina w Warszawie odprawiło 15,5 mln pasażerów od początku 2017 r. Po raz pierwszy taki wynik udało się osiągnąć w ciągu jednego roku.

15,5 milionowym pasażerem został Pan Paweł Dobosz, który przyleciał do Warszawy samolotem PLL LOT z Toronto. Otrzymał upominki od linii lotniczej oraz lotniska, m.in. zaproszenie do skorzystania ze Strefy VIP Line Lotniska Chopina.

- Bardzo nam miło, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia mogliśmy uhonorować naszego wyjątkowego pasażera, a jednocześnie symbolicznie podziękować wszystkim, którzy w tym roku skorzystali z naszego portu i pomogli osiągnąć nam tak wspaniały wynik – powiedział Hubert Wojciechowski, Dyrektor Marketingu i PR Lotniska Chopina.

- W tym momencie obsłużyliśmy już ponad 20% więcej pasażerów, niż w roku ubiegłym, a do Sylwestra pozostało jeszcze kilka dni. Tak dynamiczny wzrost potwierdza, że nasza strategia stawiania na rozwój lotniska pod kątem ruchu tranzytowego oraz lotów dalekodystansowych jest słuszna - dodał Hubert Wojciechowski.

- Cieszymy się, że LOT odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę w rozwoju Lotniska Chopina i że ramię w ramię możemy każdego roku świętować kolejne rekordy. Nasz rekord na koniec tego roku to 6,8 mln pasażerów z czego znacząca większość to pasażerowie, którzy nie tylko podróżują  z i do Warszawy, ale też coraz chętniej przesiadają się na Lotnisku Chopina. W ten sposób razem z naszymi partnerami z Lotniska budujemy jeden z najwygodniejszych portów przesiadkowych w Europie – powiedział Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej PLL LOT.


15,5 milionowy pasażer Lotniska Chopina w Warszawy w 2017 r. Fot.: Lotnisko Chopina w Warszawie

Źródło: Lotnisko Chopina w Warszawie

TAGI: Warszawa, lot, Toronto, Lotnisko Chopina, Warsaw Airport
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook