Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Maluch dla Toma Hanksa poleciał Dreamlinerem

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 27 Listopada 2017

Fiat 126p, który trafi do aktora Toma Hanksa poleciał do Los Angeles na pokładzie samolotu Boeing 787 Polskich Linii Lotniczych LOT. Dreamliner wystartował z Lotniska Chopina w poniedziałek 27 listopada. W czwartek 30 listopada samochód ma trafić do aktora.

To już ósmy „Maluch” wysłany na pokładzie samolotów LOT za Atlantyk. Po raz pierwszy jednak odbiorcą takiego ładunku jest gwiazdor Hollywood. Rejs z Warszawy do Los Angeles jest też najdłuższą podróżą, jaką na pokładzie Dreamlinera LOT-u kiedykolwiek odbył samochód tego typu.

Dreamliner w wersji 787-8 jest w stanie pomieścić w luku bagażowym do sześciu Maluchów. W przyszłym roku zaczną się dostawy dla LOT-u czterech Dreamlinerów w wersji 787-9, które są dłuższe o sześć metrów i mają na pokładzie 294 zamiast 252 foteli. Ten samolot byłby już w stanie zabrać razem z pasażerami siedem Fiatów 126p.

Tom Hanks, który w czwartek w Los Angeles ma odebrać Malucha z Bielska-Białej, natrafił na zlot maluchów w 2016 r. podczas nagrywania filmu „Inferno” w Budapeszcie. Spacerując po urokliwej stolicy Węgier, co chwila zauważał Fiata 126p i robił sobie z nimi zdjęcia. Potem umieścił kilka z nich na Facebooku, chwaląc się „swoim nowym samochodem”.


Fiat 126p dla Toma Hanksa przed podróżą Dreamlinerem do Los Angeles. Fot.: M. Kwasowski / LOT

- Nie miałam pewności, czy on z tych maluchów żartuje, czy naprawdę mu się podobają. Postanowiłam jednak, że jako bielszczanka kupię egzemplarz Fiata 126p i mu wyślę wraz z opowieścią o tym, ile znaczy dla mojego kraju i dla mojego miasta, gdzie przez 20 lat był produkowany. Może się w nim zakocha i pojedzie Maluchem na rozdanie Oscarów? – zastanawia się pomysłodawczyni akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa” Monika Jaskólska, która od kilku lat organizuje też akcję „Nie wypada nie pomagać” na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

W akcję zaangażował się też Rafał Sonik, jedyny Polak, który wygrał Rajd Dakar w klasyfikacji indywidualnej. To on zakupił auto dla Toma Hanksa, dzięki czemu pieniądze mieszkańców Bielska - pierwotnie zbierane na zakup Malucha - zostały w całości przekazane na rzecz szpitala. Pozyskany w tych okolicznościach dla gwiazdora z Hollywood Fiat 126p przyjechał z Suwałk do Bielska-Białej w lutym tego roku.


Maluch dla Toma Hanksa na Lotnisku Chopina. Fot.: LOT

Ponad 30-letni Maluch wymagał renowacji, w co zaangażowały się bielskie firmy i władze miasta. W efekcie tej współpracy powstało zupełnie nowe wnętrze samochodu inspirowane kolorystyką logotypu miasta Bielsko-Biała, a w środku pojawiły się liczne detale nawiązujące do pasji Toma Hanksa, czyli maszyn do pisania. Maluch zmienił też kolor z turkusowego na biały, dzięki czemu będzie efektownie prezentował się w kalifornijskim słońcu.

W ubiegłym tygodniu dzięki uprzejmości Lotniska Chopina w Warszawie Maluch dla Toma Hanksa był przez trzy dni wystawiony w ogólnodostępnej części hali odlotów, w strefie check-in LOT-u. Do Fiata 126p została dołączona różowa przyczepka ze skarbonką do zbiórki pieniędzy w ramach wsparcia dla  akcji „Nie wypada nie pomagać”. Po wysłaniu Malucha do Los Angeles samolotem polskiego przewoźnika skarbonka pozostała na Lotnisku Chopina, dzięki czemu zbiórka pieniędzy na Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej potrwa do 15 grudnia, a każdy z pasażer może wesprzeć szpital swoim datkiem.


Wnętrze Malucha dla Toma Hanksa na Lotnisku Chopina. Fot.: LOT

Źródło: LOT

TAGI: lot, Tom Hanks, Maluch, Fiat 126p, Dreamliner, Boeing, B787
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook