Booking.com

Słownik podróży lotniczych

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł

ARRIVALS LOUNGE - hala przylotów

BAGGAGE RECLAIM - miejsce odbioru bagażu, który nadany był do luku bagażowego

BOARDING - czas załadunku samolotu. W tym czasie wsiadają do niego pasażerowie. Na karcie boardingowej, którą pasażer otrzymuje w punkcie CHECK-IN widnieje godzina rozpoczęcia wsiadania do samolotu.

CHECK IN - odprawa biletowo-bagażowa. W tym miejscu pasażer okazując bilet lub numer rezerwacji otrzymuje kartę pokładową z numerem miejsca w samolocie i numerem wyjścia (GATE) do którego musi się udać na lotnisku. Tutaj pasażer oddaje również bagaż rejestrowany, który później trafia do luku bagażowego.

DEPARTURES LOUNGE - hala odlotów

DESTINATION - miejsce docelowe lotu

DROP POINT (DROP OFF) - miejsce, w którym oddają bagaż rejestrowany pasażerowie po odprawie ON-LINE CHECK-IN.

DUTY FREE SHOP - sklep wolnocłowy. Można w nim kupić towary bez nałożonego cła. Warunkiem jest jednak to, że podróżujemy do krajów spoza Unii Europejskiej.

GATE - wyjście do którego pasażer musi się udać po odprawie biletowo-bagażowej, kontroli dokumentów. Z gate'u obsługa lotniska skieruje nas do samolotu - bezpośrednio rękawem , autobusem lotniskowym bądź w przypadku mniejszych lotnisk pieszo.

KISS & FLY - miejsca krótkiego, darmowego postoju bezpośrednio przed wejściem do terminalu. To rozwiązanie przygotowane z myślą o osobach, które jedynie odwożą lub odbierają kogoś z lotniska. Bezpłatnie w strefie Kiss&Fly można przebywać od kilku do kilkunastu minut.

ON-LINE CHECK-IN - odprawa biletowo-bagażowa w internecie. Pasażer na lotnisko stawia się wiedząc, które miejsce zajmie w samolocie oraz do którego gate'u musi się udać by wsiąść do samolotu. Na lotnisku oddaje bagaż w specjalnie do tego przezanczonym miejscu (DROP POINT lub DROP OFF) i przechodzi kontrolę paszportową oraz bezpieczeństwa.

RENT A CAR - wypożyczalnia samochodów

SECURITY CONTROL - kontrola bezpieczeństwa. odpowiednie służby prześwietlają bagaż podręczny oraz rzeczy, które chcemy wnieść na pokład samolotu.

PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook